از افزایش سهمیه زائران تا ویزا و بلیت

اعلام آخرین جزییات پروازهای اربعین

اعلام آخرین جزییات پروازهای اربعین زمین دار شو: سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری آخرین جزییات پروازهای اربعین را در شرایطی که سهمیه زوار ایرانی بالا رفته است اعلام کرد؛ از قیمت بلیت هواپیما تا شرایط و ضوابطی که زوار برای سفر به عراق باید رعایت نمایند.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، در پی افزایش سهمیه ایران برای پروازهای اربعین از ۳۰ هزار نفر به ۶۰ هزار نفر، از بامداد امروز جلساتی برای برنامه ریزی پروازهای اربعین اجرا شد. محمدحسن ذیبخش -سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- در این زمینه اظهار نمود: در امتداد انسجام و هماهنگی بیشتر بین ارگان هایی که بابت سفر اربعین فعالیت می نمایند، قرار شد که همه زوار به سفر عتبات عالیات مشرف شوند حتما در سامانه سماح ثبت نام کنند و این تاکید مجدد شد پس در همین راستا سازمان هواپیمایی کشوری هم به کلیه شرکت های هواپیمایی داخلی و شرکت های هواپیمایی عراقی اعلام نمود که هیچ مسافری خارج از فهرست اعلامی سامانه سماح نمی تواند در بازه زمانی ۲۸ شهریور ماه تا دهم مهر ماه بلیت تهیه نماید و الزام ثبت نام در این سامانه وجود دارد.

وی اضافه کرد: نکته دیگر این که تست منفی PCR که کمتر از ۷۲ ساعت از آن گذشته باشد و تزریق هر دو دوز واکسن از ضروریات این سفر است که باید زائران این دو مسئله را رعایت نمایند و سوم این که افرادی که کمتر از ۷۲ ساعت اقامت در عراق دارند نیازی به تست PCR مجدد از این کشور ندارند یعنی با همین تستی که در ایران می دهند می توانند به عراق سفر کرده و به کشور بازگردند.

ذیبخش همین طور درباره وضعیت تامین ناوگان هوایی برای زوار اربعین نیز اعلام نمود: سازمان هواپیمایی کشوری دراین زمینه هیچ مشکلی ندارد و با وجود در نظر گرفتن سهمیه ۶۰ هزار نفری برای زوار ایرانی، تمهیدات لازم در سازمان هواپیمایی اندیشیده شد و زوار می توانند با کمترین مشکل سفر کنند. همین طور برای دریافت بلیت هواپیما نیز مشکلی وجود ندارد و در بازه زمانی ۲۸ شهریور تا دهم مهر ماه هماهنگی لازم بابت پروازها صورت گرفته و از این به بعد هم پیگیری خواهد شد تا همان پیش بینی هایی که در سازمان صورت گرفته، به نحو احسن اجرا شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: درباب قیمت بلیت هواپیما نیز همه تلاشمان را می نماییم که با قیمت مناسب مسافران بتوانند به عتبات عالیات مشرف شوند. البته توافق صورت گرفته قبلی برمبنای ۳۰ هزار مسافر بود اما درحال رایزنی با شرکت های هواپیمایی هستیم تا بتونیم قیمت مناسبی را عرضه نماییم و زوار عتبات عالیات بتوانند با قیمت مناسب به این سفر معنوی مشرف شوند.

وی اظهار داشت: درباره ویزا نیز بعد از صحبت هایی که روز گذشته در خصوص لغو روادید بین ایران و عراق عنوان شد. این مساله بوسیله وزارت امور خارجه را پیگیری کردیم و در نهایت باتوجه به پاسخی که بصورت شفاهی از آنها گرفتیم، لغو روادید مربوط به پس از اربعین است. بدین سبب مسافرانی که می خواهند در سامانه سماح ثبت نام کنند حتما باید روادید کشور عراق را تهیه کنند.

منبع:

1400/06/23
10:53:04
0.0 / 5
227
تگهای خبر: پرواز , شركت , قیمت , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک