در گفت وگو با زمین دار شو عنوان شد

احتمال پرداخت معوقات بازنشستگان در چند قسط

احتمال پرداخت معوقات بازنشستگان در چند قسط زمین دار شو: یک کارشناس حوزه کار با اشاره به صدور احکام بازنشستگان تامین اجتماعی از احتمال پرداخت معوقات حقوق در چند قسط آگاهی داد.حمید نجف در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: طبق وعده داده شده، صدور احکام حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی باید در شهریور ماه اتفاق بیفتد و بحثی در آن نیست. احکام صادره درباب حقوق ها برمبنای نرخ جدید و از شهریور ماه اعمال خواهد شد منتها درباب معوقات، باتوجه به آنکه افزایش ۳۸ درصدی سایر سطوح باید از شروع سال لحاظ شود، طبعا مبلغ پرداختی را بالا خواهد برد و ممکنست پرداخت آن برای دولت سخت باشد.

وی افزود: از شهریور ماه حقوق بازنشستگان برمبنای احکام جدید پرداخت می شود، ولی طبق صحبت هایی که شنیده ایم قرار نیست قسمتی از معوقات شهریور ماه پرداخت گردد، بلکه دولت مابه التفاوت این افزایش را باتوجه به منابع صندوق های بازنشستگی در دو یا سه قسط به حساب بازنشستگان واریز خواهدنمود و کل معوقه یا قسمتی از آن در مهر ماه پرداخت خواهد شد.

این کارشناس حوزه کار با اعلان اینکه اگر افزایش ۳۸ درصدی سایر سطوح از شروع سال صورت می گرفت، بازنشستگان شیرینی این افزایش را زودتر می چشیدند، اظهار داشت: صرفنظر از تبعاتی که تاخیر تصویب افزایش حقوق بازنشستگان داشت و سبب تشویش و نگرانی خاطر بازنشستگان شد، اگر این افزایش همان ابتدای سال اتفاق می افتاد قسمتی از هزینه های مازاد بازنشستگان را پوشش می داد و می توانستند شش ماهه اول سال را با خیال آسوده تری سپری کنند.

نجف درباره ی واگذاری سهام بانک رفاه کارگران نیز اظهار داشت: صندوق تامین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی و متعلق به کارگران و کارفرمایان است و بانک رفاه کارگران به عنوان بانک زیرمجموعه آن به کارگران و کارفرمایان و بازنشستگان تعلق دارد؛ پس معتقدم مالکیت بانک رفاه دولتی نیست و نباید دخل و تصرف دولتی در آن صورت گیرد.

وی اضافه کرد: صندوق تامین اجتماعی صد درصد خصوصی است و منابع آن از محل واریز حق بیمه های کارگران و کارفرمایان است. این صندوق زیرمجموعه های مختلفی مثل شستا دارد؛ بدین سبب بدون اذن و اجازه کارگران و کارفرمایان قابل واگذاری نیست.

این کارشناس حوزه کار اشاره کرد: در طول دهه ها هر جا که سازمان تامین اجتماعی گرفتار مشکل شده است، بانک رفاه کارگران قسمتی از این مشکلات را حل کرده تا سازمان به مسیر خود ادامه دهد، پس اگر این بانک را از تامین اجتماعی بگیریم دیگر چیزی در چنته نخواهد داشت.

نجف در آخر هرگونه دست اندازی به بانک رفاه کارگران را موجه ندانست و اظهار داشت: بانک رفاه کارگران منبع مالی موثر برای سازمان تامین اجتماعی است؛ پس اگر دولت می تواند به منابع اندوخته این سازمان اضافه کند در غیر این صورت نباید به منابع بانک دست اندازی کرد.
1401/06/17
19:41:20
0.0 / 5
200
تگهای خبر: بانك , بیمه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک