رئیس اتاق تعاون ایران اعلام كرد

تصمیم دولت و بانك مركزی در تك نرخی شدن ارز موثر بود

تصمیم دولت و بانك مركزی در تك نرخی شدن ارز موثر بود زمین دار شو: رئیس اتاق تعاون ایران می گوید نوسانات ارزی در فعالیت های اقتصادی كشور بخصوص صادرات تعاونی ها اثرگذار است. او معتقد می باشد كه اقدام دولت و بانك مركزی در تك نرخی شدن نرخ ارز به شرط استمرار اقدام بسیار مطلوبی است.بهمن عبداللهی در گفت وگو با ایسنا درباره نوسانات نرخ ارز در فعالیت تعاونی ها و صادرات آن ها ابراز عقیده كرد و اظهار داشت: به صورت كلی نوسانات ارزی در مجموعه فعالیت های اقتصادی و فعالان بخش تعاونی و خصوصی لطمه می زند و به صلاح كشور و اقتصاد نیست.

عضو شورای پول و اعتبار ادامه داد: نوسانات بازارها بخصوص نرخ ارز صدمات جبران ناپذیری به فعالان اقتصادی می زند و اگر قولی كه رئیس كل بانك مركزی چند سال قبل در جهت تك نرخی شدن ارز دادند، زودتر به اجرا درمی آمد، شاهد مشكلات و اتفاقات اخیر نبودیم.

رئیس اتاق تعاون ایران اقدام دولت و بانك مركزی در اعلام تك نرخی شدن نرخ ارز را به شرط آنكه مستمر و ادامه دار باشد، موثر و مطلوب عنوان نمود و اظهار داشت: علی رغم آنكه دلار نسبت به قیمت مبادله ای ۴۵۰ تومان افزایش یافت ولی اگر نرخ ۴۲۰۰ تومان هم مستمر باشد، می تواند به تثبیت فضای اقتصاد كشور و جلوگیری از نگرانی فعالان اقتصادی كمك نماید.

عبداللهی در انتها اضافه كرد: آنچه كه سبب اختلال در فعالیت های اقتصادی می شد، نامشخص بودن نرخ ارز بود كه تصمیم اخیر در این خصوص موثر واقع شد و ما از آن حمایت می نماییم و امیدواریم كه با این تصمیم ثبات به بازار برگردد.
در هفته های اخیر بازارهای طلا و ارز نوسان شدیدی پیدا كرد و به صورت ناگهانی با جهش بی سابقه قیمت طلا و ارز روبه رو شد، به نحوی كه قیمت دلار از مرز ۶۰۰۰ تومان عبور كرد و سكه تمام به دو میلیون تومان رسید. این امر هجوم خیلی از مردم به صرافی ها برای خرید و فروش دلار و سكه را به دنبال داشت.
در این بین اقلام و اجناسی هم كه وابستگی ارزی شدیدی داشتند تحت تاثیر افزایش قیمت ها قرار گرفتند. دولت بلافاصله جلسه فوق العاده ستاد اقتصادی را برای كنترل و مدیریت بازار ارز تشكیل داد و در انتها این جلسه، معاون اول رییس جمهوری از تك نرخی شدن دلار و عرضه آن با قیمت ۴۲۰۰ تومان اطلاع داد.
برابر اعلام دولت، فروش دلار با قیمتی غیر از ۴۲۰۰ تومان قاچاق محسوب و با خریداران و فروشندگان برخورد می گردد.
1397/01/27
16:11:25
5.0 / 5
5294
تگهای خبر: بانك , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک