خسارت روزانه ۹۷ میلیون دلاری حوادث جاده ای برای اقتصاد ایران

خسارت روزانه ۹۷ میلیون دلاری حوادث جاده ای برای اقتصاد ایران زمین دار شو: عضو شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت كار كشور از تحمیل روزانه ۹۷ میلیون دلار خسارت ناشی از حوادث جاده ای به اقتصاد كشور اطلاع داد و اظهار داشت: برپایه اعلام مركز پژوهش های مجلس هزینه حوادث جاده ای در كشور ما ۸ درصد تولید ناخالص ملی است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، ایرج محمدفام در همایش روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای در فرهنگسرای شهر اراك عنوان كرد: برپایه تصمیم سازمان ملل متحد، سازمان بین المللی كار، قانون كار كشور و كنواسیون حقوق كودك كه ایران هم عضو و امضاكننده این كنوانسیون است؛ سنین ۱۸ تا ۲۴ سال مشمول نیروی كار جوان و ۱۵ تا ۱۸ سال را مشمول نیروی كار كودك می دانند و كودك كمتر از ۱۵ سال را بعنوان كارگر به رسمیت نمی شناسند.
وی با اشاره به وضعیت اسف بار كودكان كار در كوره های آجرپزی كه بدترین شرایط كار برای كودكان را دارند، اضافه كرد: وضعیت كار كودكان در همه نقاط جهان بد است، اما این وضعیت در ایران بدتر است و حوادث بسیاری را متحمل می شوند. نكته قابل تامل این است كه نه تنها در حوزه حوادث كاری، ایران در حوزه حوادث جاده ای هم وضعیت بسیار بدی دارد و در میان هفت كشور اول دنیا قرار گرفته است به صورتی كه تا بهمن ماه ۹۶ برپایه آمار منعكس شده نسبت به سال های قبل روند حوادث جاده ای افزایش یافته است.
محمدفام در حوزه حوادث شغلی هم با تاكید بر اینكه هنوز جرات نكرده ایم رسما آمار حوادث شغلی كشور را اعلام نماییم، اظهار داشت: در بریتانیای كبیر در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ برپایه اعلام رسمی ۱۳۷ نفر كشته حوادث شغلی به ثبت رسیده است درصورتی كه این كشور ۱۰۰ سال قبل بدنام ترین كشور در این نوع حوادث بوده است، اما تلفات ناشی از حوادث كار در ایران ده برابر رقم كشته های بریتانیای كبیر است و نكته قابل تامل این است كه این وضعیت در قبال كودكان و نوجوانان از نظر ایمنی بسیار بدتر است.
وی با اشاره به اینكه سهم نوباوه گان در حوادث بیشتر است از طرفی هزینه اقتصادی بسیاری را هم به همراه دارد، اظهار داشت: اصل اساسی در بقای شركت ها به حداقل رساندن زیان است، اما در بحث ایمنی و حوادث خساراتی رقم می خورد كه آمار آنها نگران كننده است. برپایه اعلام مركز پژوهش های مجلس هزینه حوادث جاده ای در كشور ما ۸ درصد تولید ناخالص ملی است كه بر این اساس با یك بررسی جزئی روزانه ۹۷ میلیون دلار خسارت به كشور وارد می گردد.
این عضو هیات علمی دانشگاه همدان اظهار داشت: برپایه داده های كشور، تحریم های هسته ای روزانه ۱۰۰ میلیون دلار به كشور خسارت وارد كرد در صورتی كه روزانه حوادث جاده ای ۹۷ میلیون دلار خسارت به دنبال دارد و علاوه بر آن هم در حوادث كار هم شاهد خسارات بالا هستیم.1397/02/11
14:34:03
5.0 / 5
4924
تگهای خبر: جاده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک