معاون وزیر راه خبر داد؛

احیای طرح جدید در شورای عالی شهرسازی

احیای طرح جدید در شورای عالی شهرسازی به گزارش زمین دار شو دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری اظهار داشت قانون احیای طرح جامع سرزمین را به وزارت راه و شهرسازی واگذار نموده كه در دوره جدید این شورا، احیای این طرح در دستور كار می باشد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد سعید ایزدی در مراسم معارفه خود به عنوان معاون جدید شهرسازی وزارت راه و شهرسازی گفت: دوستی من و دكتر حناچی از مرز ۳۰ سال گذشته است، یكی از دستاوردهای مهم این حوزه در دولت یازدهم انضباط شهری بود كه در دولت دوازدهم نیز آن را با قدرت دنبال خواهیم كرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: آنچه امروز به عنوان چالش شهری با آن روبرو هستیم گمگشتی ایران و سرگشتگی در مفهوم توسعه است. ایران را در مقیاس شهرسازی و نه در مقیاس خرد معماری، هیچ تعریف روشنی ندارد.
وی عدم تعادل در توزیع جمعیت و عدم عدالت در توزیع امكانات را از دیگر مشكلات شهرسازی نامید و افزود: توجه صرف كالبدی به موارد شهری از مسائلی است كه باید در آن تجدیدنظر كرد. همچنین بحران هویت و انقطاع از گذشته سبب مشكلاتی در شهرسازی شده است.
ایزدی احیای طرح جامع سرزمین را كه قانون به وزارت راه و شهرسازی واگذار كرده از دیگر اقدامات اساسی معاونت شهرسازی در دوره جدید عنوان و اظهار داشت: راه اندازی اتاق فكر با موضوع شهرسازی و با حضور كارشناسان و اساتید معماری و شهرسازی و تشكل های مرتبط این حوزه از دیگر اقدامات شورای عالی شهرسازی و معماری خواهد بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی ایجاد شبكه همكاری بین شهرداری، دولت، وزارت راه و شهرسازی و شوراهای شهر را بسیار اثرگذار دانست و تصریح كرد: در این دوره، سیاست بازآفرینی شهری به طور جدی دنبال خواهد شد. شرایط كنونی شهرهای ما ایجاب می كند به سیاست ارتقای كیفیت زندگی در شهرها توجه كنیم. چرا كه شهرها دیگر نیازمند توسعه كمی نیستند و مهمترین موضوع آنها بازآفرینی شهری و ظرفیت پذیركردن زندگی در شهرهاست.
ایزدی وجود ۱۹ میلیون ساكن محدوده های ناكارآمد شهری كه در ۱۴۰ هزار هكتار و ۲۷۰۰ محله در سراسر كشور زندگی كرده و درگیر مشكلات متعددی هستند را یادآور شد و ادامه داد: از دیگر اقدامات ما در دوره جدید راه اندازی جشنواره مهندسی خواهد بود كه پیشتر نیز دو بار در سالهای دور برگزار شده بود و در این دوره در همه حوزه های حمل و نقل و شهرسازی برگزاری آن را دنبال خواهیم كرد.
 

1396/06/25
21:33:10
5.0 / 5
5366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک