تازه ترین اظهارنظر آخوندی درباره نظام مهندسی

تازه ترین اظهارنظر آخوندی درباره نظام مهندسی زمین دار شو: وزیر راه و شهرسازی در جدیدترین اظهارنظر خود درباره نظام مهندسی گفته كه از دچار شدن سرنوشت مهندسان به توزیع كوپن قلبش به درد می آید.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، تنش ها بین سازمان نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی، فعلا تا زمان تشكیل جلسه ای پنج نفره با حضور حبیب الله بیطرف، احمد خرم، فرج الله رجبی، عباس آخوندی و حامد مظاهریان كه رجبی رییس نظام مهندسی پیشنهاد آن را داده، مسكوت مانده است. اما طبق آخرین واكنش عباس آخوندی به مبحث نظام مهندسی به نظر نمی رسد وزیر از مواضع قبلی خود كوتاه بیاید.
عباس آخوندی از اواخر سال قبل در پشتیبانی از "آیین نامه كنترل ساختمان" سه بخشنامه عدم دریافت پنج درصد از حقوق مهندسان، حق انتخاب مهندس توسط مالك و عدم اشتغال كاركنان ۱۲ دستگاه در نظام مهندسی ساختمان را صادر كرد كه واكنش هایی را از جانب نظام مهندسی به دنبال داشت. سپس پروانه اشتغال به كار حسن قربانخانی رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران به علت بی توجهی به بخشنامه های وزیر، معلق شد.
رجبی اعلام نموده كه بركناری قربانخانی را قبول ندارد و او را هم چنان رییس نظام مهندسی تهران می داند. شاید بنابراین جلسه جایگزینی عضو علی البدل به جای قربانخانی هنوز برگزار نشده است. رجبی سپس در گفت وگو با ایسنا اطلاع داد كه به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد مذاكره داده است.
اما روز گذشته وزیر راه و شهرسازی درمورد مبحث نظام مهندسی، آن را به توزیع كوپن تشبیه و بیان كرد: "وجودم با مشاهده این صحنه از صمیم قلب به دردآمده و متأثر می گردد زیرا مهندسی كه باید به خلق ارزش افزوده بپردازد، حال به چنین سرنوشتی دچار شده است كه در صورت كوشش برای تغییر آن هم چه داستان ها و اتفاقاتی به وجود می آید. اطمینان دارم كه جامعه معماران، مهندسان و مدیران ارشد ایران حتما از این نگاه حمایت می كنند و شرایطی را پدید می آورند كه رویكرد تمدن ایران شهری در زندگی معاصر بازخوانی شده و آثار ارزشمندی در این دوره هم از ایرانی ها به جای گذاشته شود."
جلسه ای كه رجبی پیشنهاد آن را عرضه كرده هنوز برگزار نشده است.1397/02/17
12:57:11
5.0 / 5
5292
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک