چمران:

مسكن مهر نیاز اقشار كم درآمد به مسكن را برطرف كرد

مسكن مهر نیاز اقشار كم درآمد به مسكن را برطرف كرد زمین دار شو: رئیس سابق شورای شهر تهران با دفاع از طرح مسكن مهر اظهار داشت: این طرح توانست مشكل كمبود مسكن اقشاركم درآمد را در خیلی از شهرها برطرف كند.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، مهدی چمران در نشست معرفی دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه زیرساخت های عمرانی اظهار داشت: مترو یكی از افتخارات ماست كه در طول ساخت و بهره برداری همواره از تكنولوژی و قدرت مهندسی بومی بهره برده است. در بعضی مناطق برای ساخت مترو از بخش های نامناسب شهری به سختی عبور كردیم بعنوان مثال در زمان احداث خط متروی خیابان شریعتی مجبور بودیم كه تكه ای از كوه را بشكافیم و یا در خیابان مولوی از میان لجنزارها خط مترو را عبور دادیم، آن هم در شرایط تحریم و با تكنولوژی بومی كه توانستیم در زمینه سرعت ساخت، ركورد بزنیم.
رئیس سابق شورای شهر تهران افزود: هم اكنون مترو روزی ۳ میلیون سفر ثبت می كند و ۵۰ درصد واگن ها را در داخل می سازیم كه اگر بتوانیم ۵۰ درصد مابقی را با فاینانس دولتی وارد نماییم و تعداد واگن ها را ۲ هزار دستگاه افزایش دهیم، حداكثر زمان انتظار سفر ۳ دقیقه كاهش یافته و به روزی ۶ میلیون سفر دست می یابیم. در شهرهای دیگر مانند شیراز و تبریز هم ساخت مترو شروع شده و بزودی متروی اصفهان و اهواز به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به افزایش تعداد شهرها در سال های بعد از انقلاب اظهار داشت: نباید از افزایش شهرها خوشحال شویم چون نشان داده است مردم از روستاها كوچ كرده اند اما با این وجود بعد از انقلاب ۳۸ شهر جدید احداث شده كه تعدادی از آنها در جهت تامین مسكن اقشار كم درآمد بوده است.
چمران با اشاره به اینكه در تهران بعد از انقلاب ۲ هزار و ۱۳۵ پارك احداث شد، افزود: پیش از انقلاب سرانه فضای سبز برای هر نفر ۲ متر مربع بود كه هم اكنون به ازای هر نفر ۱۶.۲۵ متر مربع فضای سبز داریم.
وی با اشاره به طراحی نخستین طرح جامع تهران در سال ۴۹ با طراحی شركت مشاور آمریكایی خاطرنشان كرد: هم اكنون در همه بیش از هزار و ۱۰۰ شهر كشور طرح جامع طراحی شده كه همه آنها را مهندسان مشاور داخلی طراحی نموده اند. برای نخستین بار در تهران طرح جامع سوم در سال ۸۹ توسط شركت مشاور داخلی طراحی شد.
رئیس سابق شورای شهر تهران افزود: برای همه روستاها به جز تعداد اندكی هم اكنون طرح هادی تدوین شده است، ضمن اینكه در بخش ساخت و ساز هم توانسته ایم استفاده از مصالح استاندارد در ساخت و ساز را به حداكثر برسانیم و نظارت بر ساختمان ها به خوبی توسط شركت های متخصص داخلی پس از انقلاب اجرایی شده است.
رئیس سابق شورای عالی استان ها تصریح كرد: در زمینه ساخت و ساز و محاسبات ساختمانی به جرأت می توان گفت نه تنها كمبود نداریم، بلكه به خوبی می توانیم با كشورهای پیشرفته در زمینه مسائل فنی رقابت نماییم.
وی افزود: پیش از انقلاب پارك جنگلی در كشور نداشتیم ولی بعد از انقلاب ۲۷۰ پارك جنگلی در سراسر كشور احداث شد.
چمران اضافه كرد: هم اكنون یكی از اشكالات كشور بخش مسكن می باشد كه هنوز حل نشده، هر چند مسكن مهر توانست در خیلی از شهرها نیاز اقشار كم درآمد به مسكن را برطرف كند و یكی از طرح های خوبی بود كه شاید ایراداتی داشت اما به صورت كلی در خیلی از شهرها مشكل كمبود مسكن را حل كرد.
وی تصریح كرد: هم اكنون هم كمبود مسكن داریم و باید واحدهای مسكونی بیشتری ساخته شود تا نیاز مسكن مردم به خوبی برطرف شود.

1397/05/06
14:22:24
5.0 / 5
4479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک