در هیات مقررات زدایی به ریاست كرباسیان تصمیم گیری شد؛

حذف پرداخت مالیات نقل و انتقال مسكن در مراكز مالیاتی

حذف پرداخت مالیات نقل و انتقال مسكن در مراكز مالیاتی زمین دار شو: بر مبنای آخرین جلسه هیات مقررات زدایی به ریاست وزیر اقتصاد چهار فرآیند بروكراسی زائد همچون پرداخت مالیات نقل و انتقال مسكن در مراكز مالیاتی حذف و این عملیات به ادارات ثبت تفویض شد.به گزارش زمین دار شو به نقل از وزارت اقتصاد، در آخرین جلسه هیات مقررات زدایی، چهار حذف موثر انجام شد كه هم برای كارآفرینان و هم برای مردم مهم می باشد.
بر اساس این گزارش، در مورد اول یكی از مهمترین روندهای بروكراتیك در جریان معاملات مسكن مربوط به مالیات بر نقل و انتقال مسكن می باشد كه برپایه تصمیم جدید وزارت اقتصاد، مقرر شد از این پس نیازی به حضور در مراكز مالیاتی برای پرداخت مالیات نقل و انتقال مسكن نباشد و مردم می توانند در ادارات ثبت مبادرت به دریافت میزان مالیاتشان و پرداخت آن كنند. ازاین رو سه مرحله روند از این فرآیند حذف می شوند.
بنابراین سازمان ثبت اطلاعات مورد نیاز را به سازمان مالیاتی عرضه می دهد. سازمان فناوری اطلاعات ایران با همكاری شركت پست و شهرداری، امكان تعیین بلوك و ردیف برپایه دفترچه ارزش معاملاتی املاك برمبنای كدپستی را برای سازمان امور مالیاتی كشور با استفاده از وب سایت فراهم می آورد.
این گزارش می افزاید، سازمان مالیاتی هم بعد از محاسبه میزان مالیات، عدد آن را به صورت برخط به سازمان ثبت ارسال كرده و بعد از پرداخت نهایی در سازمان ثبت توسط مالك، بازهم به صورت برخط تایید از سوی سازمان مالیاتی عرضه می گردد.
بر اساس این گزارش، تصمیم دوم مربوط به تعاونی ها می گردد. ۲۵۰ هزار تعاونی در كشور وجود دارد. این تعاونی ها بعد از ثبت مكلف بودند برای انجام تغییرات دیگر بازهم مجوزهای لازم را از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی كسب كنند. اما از این پس دیگر نیازی به دریافت مجوز در مورد ثبت تغییرات وجود ندارد.
این گزارش حاكی می باشد، هیات مقررات زدایی به ریاست كرباسیان با تغییر كارمزد خدمات سازمان استاندارد بابت صدور گواهی انطباق برای كالاهای وارداتی (۸ در هزار ارزش گمركی كالای وارداتی) موافقت نمود.
براین اساس سازمان استاندارد موظف است به منظور اصلاح آیین نامه ها و دستورالعمل های در رابطه با كارمزد خدمات خود با رویكرد كاهش هزینه ها، ظرف یك ماه مستندات مربوط به قیمت تمام شده انواع خدمات خود (جایگزین مضربی از ارزش كالا) را به سازمان حمایت و وزارت اقتصاد اعلام نماید.
همچنین، سازمان حمایت هم ظرف دو ماه و پیش از نهایی شدن لایحه بودجه، قیمت تمام شده پیشنهادی سازمان استاندارد را بررسی و بعد از تصویب جهت طرح در شورای عالی استاندارد به سازمان استاندارد ارسال می كند.
در این گزارش تاكید شده كه زمان اجرا و همینطور تخصیص بودجه نباید مانع از عدم اجرای مصوبه هیات مقررات زدایی شود.
همچنین برپایه نظر وزارت اقتصاد با عنایت به شیوه تعیین كارمزد ثبت سفارش به صورت وجه جداگانه از حقوق ورودی برمبنای مضربی از ارزش كالا و ضرورت اصلاح برمبنای قیمت تمام شده خدمات، ضمن توجه به اینكه كنترل واردات ( به منظور پشتیبانی از تولید داخلی) برپایه تعرفه مصوب اعمال خواهد شد، بعد از عرضه مستندات قیمت خدمات از جانب سازمان توسعه تجارت و تصویب آن در سازمان حمایت متن مصوبه توسط سازمان حمایت به دبیرخانه هیات ارسال می گردد تا پیشنهاد اصلاح مصوبات هیات وزیران از جانب وزارت اقتصاد به مرجع مورد مذكور ارسال شود.
در آخر این گزارش آمده است، تسهیل فضای كسب وكار و مبارزه با فساد از مهمترین اهداف وزارت اقتصاد به شمار می آید. برهمین اساس طی یكسال گذشته ۵۰۰ مجوز زائد فضای كسب وكار حذف گردیده است.

1397/06/04
16:28:20
5.0 / 5
4802
تگهای خبر: استاندارد , خدمات , قیمت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک