دبیر مجمع جهانی راه؛

حفظ روند كاهش تلفات جاده ای

حفظ روند كاهش تلفات جاده ای به گزارش زمین دار شو دبیر مجمع جهانی راه اظهار داشت: تجربیات جهانی نشان داده است حفظ روند كاهشی تلفات جاده ای برای دهه های آتی با سختی روبه رو خواهد بود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، مهران قربانی در سمینار بین المللی مجمع جهانی راه (پیارك) با عنوان «سیاست ها و برنامه های مدیریت ایمنی راه» با تاكید بر اهمیت ایمنی راه ها در حفظ جان انسان ها اظهار داشت: ایران در بهبود ایمنی راه ها، طی دهه گذشته موفقیت های خوبی در كاهش تلفات رانندگی به دست آورده و اوج تلفات ۲۷ هزار نفری در سال ۱۳۸۵ (۲۰۰۵) را به حدود ۱۶ هزار نفر در سال ۱۳۹۵ (۲۰۱۶) كاهش داده است.
وی با اشاره به تجربه سایر كشورها و وضعیت روند مسیر تلفات در سال های اخیر اضافه كرد: این مسیر مبین سختی و پیچیدگی حفظ روند كاهش تلفات جاده ای برای دهه آتی است. تداوم روند كاهشی دهه قبل مستلزم اتخاذ رویكردهای كاملا علمی و دانش محور و تشخیص و درمان های صحیح و موثر بر اساس تجربیات و سفارش های موفق بین المللی است.
دبیر مجمع جهانی راه ها با اشاره به اینكه مبحث مدیریت و سیاستگذاری ایمنی راه، اصلی ترین جزء اجزای پنج گانه بهبود ایمنی راه ها مصوب سازمان ملل متحد۵APillaf به حساب می آید كه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد ادامه داد: مجمع جهانی راه (پیارك)، در قالب موضوعات مختلف مرتبط با راه، حمل و نقل جاده ای و راهداری دارای كمیته های تخصصی مختلف بالغ بر ۲۰ كمیته و كارگروه تخصصی متشكل از نمایندگان متخصص كشورهای مختلف است و جزء سازمان های بین المللی اثرگذار از جمله در مورد ایمنی راههاست و بخصوص در مورد ایمنی زیرساخت های راه، اصلی ترین و موثرترین نقش را در ارتقای سطح كیفی ایمنی راهها و ارتقای دانش و فكر ایمنی راه را در ایران داشته است.
وی تصریح كرد: بیش از یك سال قبل و با پیگیری های به عمل آمده، كمیته تخصصی مدیریت و سیاستگذاری ایمنی راه پیارك، دعوت رسمی و مكتوب، كشاورزیان را به عنوان نماینده اول و رئیس پیارك در ایران پذیرفتند كه علاوه بر برگزاری دو روزه جلسه دوره ای كمیته تخصصی TCI تجربیات و نقطه نظرات خویش را در قالب یك سمینار بین المللی دارای پنل های تخصصی (۵ پنل) و با امكان گفتگو و تبادل افكار و پرسش و پاسخ با حضار را ارائه نمایند.
 

1396/09/04
22:39:31
5.0 / 5
4440
تگهای خبر: جاده , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک