معاون وزیر راه خبر داد؛

بهره برداری از طریق آهن دوخطه تهران-پرند در ابتدای سال ۹۷

بهره برداری از طریق آهن دوخطه تهران-پرند در ابتدای سال ۹۷ زمین دار شو: معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: احداث خط دوم قطار حومه ای تهران-پرند در مراحل پایانی بوده و ابتدای سال آینده افتتاح خواهد شد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی در حاشیه دومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته در نشست خبری درباره حمل و نقل و ارتباطات شهرهای جدید با كلان شهرها اظهار داشت: سیاست ساخت شهرهای جدید با هدف تراكم زدایی از كلان شهرها انتخاب و بوجود آمد و توفیق یا عدم توفیق این سیاست در تمام دنیا به سیستم حمل و نقل شهری وابسته است. بنابراین توسعه ارتباطات و حمل و نقل شهرهای جدید با كلان شهرهای ایران یكی از وجوه اصلی شركت عمران شهرهای جدید انتخاب گردید و در حال توسعه دسترسی آزادراهی و ریلی شهرهای جدید به شهرهای مادر هستیم.
وی ادامه داد: پیش از این آزادراه تهران-پردیس برای افزایش دسترسی پایتخت به شهر جدید پردیس احداث شده است و بزودی یك آزادراه تبریز-سهند هم برای اتصال این دو شهر تكمیل و بهره برداری می گردد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به همكاری شركت عمران شهرهای جدید با شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور و مشاركت در احداث آزادراه های تسهیل كننده دسترسی شهرهای جدید به كلان شهرها تصریح كرد: بعنوان نمونه ما در احداث آزادراه كنار گذر غربی اصفهان با شركت ساخت برای تغییر این مسیر و اتصال آن به شهر جدید مجلسی همكاری داشته ایم. همینطور مقرر است آزادراه آبیك-چرمشهر از كنار شهر جدید پرند و آزادراه مشهد-گلبهار-چناران از شهر جدید گلبهار عبور كند. آبیك-چرمشهر در حال احداث بوده و مشهد-گلبهار امسال كلنگ زنی شد.
طاهرخانی با اشاره به اینكه در گذشته هشتگرد یكی از شهرهای جاذب جمعیت كلانشهرهای تهران و كرج بود، اضافه كرد: هم اكنون با عنایت به اینكه این شهر مشكلاتی در زمینه دسترسی و حمل و نقل به تهران دارد، سبب شده تا سكونت در شهر جدید هشتگرد با كمترین اقبال مواجه شود.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید سیاست دیگر این شركت را توسعه حمل و نقل ریلی برای افزایش دسترسی شهرهای جدید به كلان شهرها عنوان و تصریح كرد: در حوزه ریلی مهمترین اقدام ما توسعه قطارهای حومه ای است كه متولی آن خود شركت عمران شهرهای جدید است به طور مثال پروژه راه آهن كرج-هشتگرد در مراحل پایانی بوده و اوایل سال آینده افتتاح می گردد. همینطور پروژه راه آهن ۳۰ كیلومتری اصفهان- شهر جدید بهارستان هم ریل گذاری آن تكمیل شده و ساخت ایستگاه قطار را آغاز كرده ایم. همینطور مطالعات پروژه احداث قطار حومه ای فولادشهر-اصفهان به طول ۱۵ كیلومتر تكمیل شده است.
وی از دیگر پروژه های قطار حومه ای شهرهای جدید، احداث راه آهن مشهد-گلبهار نام برد و اظهار داشت: كل این مسیر ۴۰ كیلومتری آزادسازی شده و بزودی عملیات زیرسازی و ریل گذاری آن از محل فاینانس ۱۸۰ میلیون یورویی آغاز خواهد شد.
طاهرخانی درباره مترو تهران-پرند اظهار داشت: شهرداری تهران خط هشت مترو شامل تهران تا فرودگاه امام خمینی را احداث كرده است و تكمیل آن تا پرند جزو وظایف شهرداری است ولی در زمره اولویت های آنان قرار نگرفته است این در شرایطی است كه زیرسازی این مترو انجام شده و ایستگاه مترو پرند هم پیشرفت ۷۰ درصدی دارد.
وی با اشاره به فعالیت شركت عمران شهرهای جدید در مورد دو خطه كردن راه آهن تهران-پرند با مشاركت شركت راه آهن اضافه كرد: ۱۳۵ میلیارد تومان از منابع داخلی شركت شهرهای جدید به شركت راه آهن برای دو خطه كردن این مسیر كمك كرده ایم. البته هم اكنون از تك خط موجود استفاده شده و ۱۱ رام قطار حومه ای در بامداد و ۱۱ رام در بعدازظهر بین تهران-پرند تردد می كند. ضمن اینكه برای احداث قطار حومه ای تهران-اندیشه هم با شهرداری های مسیر در حال مذاكره هستیم. از دیگر اولویت های شركت عمران شهرهای جدید احداث قطار حومه ای تبریز-سهند، تهران-پردیس و شیراز-صدرا است كه منتظر تامین اعتبار آن هستیم.
طاهرخانی درباره مترو تهران-پردیس تصریح كرد: مسیریابی و مطالعات این مترو انجام شده كه امیدواریم با استفاده از ظرفیت های جدول ۱۹ بودجه و فاینانس ساخت آن را تامین اعتبار كنیم.

1396/09/28
17:16:44
5.0 / 5
4483
تگهای خبر: حمل و نقل , راه , راه آهن , عمران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک