شریعتمداری در حاشیه جلسه دولت

مقدمات ادغام چند شركت پتروشیمی فراهم گشته است

مقدمات ادغام چند شركت پتروشیمی فراهم گشته است زمین دار شو: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به تاكیدات رئیس جمهوری در خصوص جدا شدن وزارت كار از بنگاه داری، اشاره كرد: مقدمات ادغام چند شركت پتروشیمی را فراهم كردیم تا یك شركت پتروشیمی معظم تشكیل گردد تا بتواند در بازارهای بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری وزیر تعاون كار ورفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز هایت وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت كارگران كارخانه نیشكر هفت تپه اظهار نمود: بر طبق پیگیری های انجام شده ظاهرا بخش قابل ملاحظه ای از موعوقات كارگران این كارخانه پرداخت شده است.

وی با تاكید بر ضرورت نظارت مستمر سازمان خصوصی سازی بر تعهدات خریدارن شركتهای دولتی اظهار نمود: با عنایت به اتفاقات پیش آمده، از سازمان خصوصی سازی تقاضا كرده ایم كه انجام تعهدات كارفرمای كارخانه نیشكر هفت تپه را به صورت تمام و كمال پیگیری كند.

وزیر كار همین طور در پاسخ به پرسش دیگری درباره میزان افزایش حقوق كارگران و كارمندان در بودجه سال ۹۸ اظهار نمود: دولت ۲۰ درصد افزایش حقوق برای كاركنان خودرا تصویب كرده است اما برای كارگران سوژه تعین حداقل دستمزد برعهده شورای عالی كار است. این حداقل دستمزد در جلسات سه جانبه كمیته كارگری كارفرمایی و دولت تعین میگردد. و این كمیته تابحال جلسات متعددی داشته است. یكی از مهمترین موضوعات مورد توجه این است كه همواره افزایش حداقل دستمزد در سال از نرخ تورم پیشی بگیرد. تا برخی جبران مافات باز صورت بگیرد.

شریعتمداری در ادامه درباره تاكیدات رئیس جمهوری در خصوص جدا شدن وزارت كار از بنگاه داری اظهار نمود: برای تحقق این هدف برنامه ای تهیه كرده ایم و به مجلس نمایش داده ایم تا با اقدام بعضی از شركت ها بتوانیم بازدهی آنها را افزایش دهیم در این مقدمات ادغام چند شركت پتروشیمی را فراهم كردیم تا یك شركت پتروشیمی معظم تشكیل گردد تا بتواند در بازارهای بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد.


1397/10/13
13:48:36
5.0 / 5
4109
تگهای خبر: راه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک