مدیركل بنیاد مسكن استان قزوین:

۱۷۸ طرح هادی امسال در روستاهای استان قزوین اجرا می شود

۱۷۸ طرح هادی امسال در روستاهای استان قزوین اجرا می شود به گزارش زمین دار شو مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان قزوین اظهار داشت: امسال ۱۷۸ طرح هادی با اختصاص ۱۹۸ میلیارد ریال اعتبار استانی و ملی در در روستاهای استان اجرا می شود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، اصغر گونجی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان با تشریح مهمترین اقدامات انجام شده اولویت های سال جاری را هم بیان كرد. گونجی خاطرنشان كرد: بیشتر از یك هزار طرح در ۶۵۸ روستای استان تهیه شده كه برای آن ۹ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال هزینه شده است. وی افزود: همینطور با اختصاص ۲۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نسبت به تهیه و بازبینی ۱۰۷ طرح هادی روستایی در استان پارسال اقدام شد.
مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان قزوین خاطرنشان كرد: از مجموع ۸۴۳ روستای استان طرح هادی در ۳۸۶ روستا اجرا شده كه ۶۵ طرح به آخر رسیده است. صدور ۶۲ هزار و ۶۰۰ سند روستایی در مورد صدور سند روستایی هم تابحال ۵۶ هزار و ۵۰۰ سند در روستاها و ۶۱۰۰ سند شهری در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر صادر گردیده است كه به صورت متوسط سالانه دو هزار واحد مسكونی سند دار می شود. گونجی اظهار داشت: در اجرای عملیات جابجایی روستاها تابحال ۵۳۰۰ قطعه زمین در مناطق تحت پوشش همچون سیاهپوش، آلتین كش، الموت و چند روستا در بویین زهرا واگذار شده است.
مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان قزوین خاطرنشان كرد: از محل سهمیه قیر مجانی ۸۰۰ هزار مترمربع روكش آسفالت در ۱۹۶ روستا انجام شده و امسال هم ۴۵۰ هزار مترمربع روكش آسفالت با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در ۱۳۰ روستا انجام می شود. گونجی تصریح كرد: طرح ویژه بهسازی مسكن روستایی از سال ۸۴ شروع شده و از سهمیه ۴۴۰۱۵ واحد با اختصاص ۴۸۲ میلیون تومان عملیات بهسازی ۲۷ هزار و ۲۱۵ واحد به آخر رسیده است.
احداث مسكن برای افراد كم درآمد وی خاطرنشان كرد: یكی از رسالت های مهم بنیاد مسكن راه اندازی واحد برای اقشار كم درآمد است كه سهمیه استان ۳۱۸ واحد است كه در سال قبل ۱۷۰ واحد ساخته شد و امسال هم ۲۸۰ واحد راه اندازی می شود. مدیركل بنیاد مسكن استان قزوین خاطرنشان كرد: برای دریافت تسهیلات راه اندازی مسكن ۱۰ هزار و ۲۷۰ نفر به بانك عرضه شدند و ۹ ۲۴۳ فقره پرونده منجر به عقد قرارداد شد. گونجی بیان كرد: امسال هم در این زمینه ۲۸۰ واحد مسكونی ویژه اقشار محروم با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان ایجاد می شود. مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان قزوین خاطرنشان كرد: همینطور ۷ میلیارد و ۷۳۸ میلیون تومان وام قرض الحسنه در چارچوب ۱۵ هزار و ۷۲ فقره به افراد پرداخت شده است.
فعالیت ۳۰ دفتر نظام فنی روستایی گونجی تصریح كرد: برای نظارت بر ساخت و سازهای روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت تابحال ۳۰ دفتر نظام روستایی با استقرار ۶۶ كارشناس فعال گشته است. وی ادامه داد: برای بازسازی واحدهای مسكونی صدمه دیده از زلزله در استان كرمانشاه و شهرستان گیلان غرب تعداد ۲۰۹ روستا با ۳ هزار و ۹۷۷ واحد مسكونی احداثی و ۱۱ هزار واحد تعمیری تحت پوشش قرار گرفت كه استان قزوین بازسازی ۵ هزار و ۴۵۶ واحد را برعهده گرفت. گونجی اظهار داشت: میزان اعتبارات اختصاص یافته به این طرح ۳۳۰ میلیون تومان است كه ۲ هزار و ۷۹۷ واحد توسط بنیاد مسكن قزوین تكمیل شده است. مدیركل بنیاد مسكن استان قزوین خاطرنشان كرد: همینطور بازسازی واحدهای مسكونی صدمه دیده در زلزله های آوج، آبگرم، رودبار الموت و تاكستان با اختصاص ۹۴ میلیارد تومان تعداد ۱۹ هزار و ۵۲۲ واحد توسط این بنیاد بازسازی شد.
وی تصریح كرد: با امضای تفاهم نامه مشترك نسبت به راه اندازی مسكن برای خانواده های دارای دو معلول استان قزوین به تعداد ۱۰۵ واحد اقدام شده است. گونجی بیان كرد: طرح ویژه بهسازی مسكن روستایی در ۱۴ روستای هدف گردشگری اجرایی شد كه اعتبار اختصاص داده شده ۴۳۲ میلیون تومان بوده است.
وی اظهار داشت: در اجرای طرح بهسازی مسكن روستایی دارای بافت با ارزش روستایی دو طرح با ۶۷۴ میلیون تومان اعتبار عملیاتی شده است. استقرار در مناطق سیل زده لرستان گونجی در ادامه اظهار داشت: بعد از وقوع سیل در لرستان اكیپ های كارشناسی بنیاد مسكن از ۱۲ فروردین در شهرستان دلفان و نورآباد مستقر شدند تا برای ارزیابی خسارات ناشی از سیل دو شهر و ۴۴۳ روستا اقدام نمایند. وی بیان كرد» تعهدات ما در زمینه واحدهای احداثی و تعمیراتی است كه پیش بینی می شود تا ۳ هزار واحد را شامل شود. گونجی تصریح كرد: برای كمك رسانی به مناطق سیل زده لرستان تعداد ۲۵ دستگاه ماشین آلات با ۶۰ نیروی انسانی به نورآباد لرستان اعزام شده اند كه ۳۰ ارزیاب به مدت ۱۰ ماه در منطقه مستقر خواهند شد كه تعداد ۱۴۵۰ واحد احداثی و ۲۸۰ واحد تعمیری تحت پوشش بازسازی این بنیاد قرار گرفته است. ۴۷ هزار واحد روستایی مقاوم سازی شده است ایشان در ادامه در مورد نوسازی و مقاوم سازی واحدهای روستایی هم اظهار داشت: از مجموع ۹۴ هزار واحد روستایی تابحال ۴۷ هزار مسكن نوسازی و مقاوم سازی شده كه ۵۰ درصد آنها را شامل می شود.
۳۴ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی بنیاد مسكن گونجی همینطور تصریح كرد: اعتبارات عمرانی استان بنیاد مسكن بیشتر از ۳۹ میلیارد تومان است كه ۳۴ میلیارد تومان آن تخصیص یافته كه اولویت های امسال اجرای طرح های هادی در همه روستاها و تكمیل طرح های نیمه تمام است.

1398/01/27
16:44:26
5.0 / 5
4326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک