افزایش نرخ بیكاری انگلیس

افزایش نرخ بیكاری انگلیس زمین دار شو: بعد از ثبت چندین كاهش متوالی، نرخ بیكاری انگلیس باردیگر صعودی شد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از تریدینگ اكونومیكس، تا اختتام سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ متوسط نرخ بیكاری انگلیس با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به سه ماهه نخست سال به ۳.۹ درصد رسیده است. طی این مدت شمار بیكاران انگلیسی با ۳۱ هزار نفر افزایش به یك میلیون و ۳۲۹ هزار نفر رسیده است تا بدین ترتیب شمار افراد فاقد شغل از ركورد پایین ۴۴ سال اخیر فاصله بگیرد.
از جانب دیگر در سه ماهه دوم سال برای ۱۱۵ هزار نفر اشتغال زایی صورت گرفته است تا بدین ترتیب ۳۲ میلیون و ۸۱۱ هزار انگلیسی دارای شغل باشند. با وجود افزایش نرخ بیكاری، رشد دستمزدها در انگلیس به متوسط ۳.۸ درصد رسیده است كه از سال ۲۰۰۸ تابحال بی سابقه بوده است.
متوسط نرخ بیكاری در انگلیس در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۹۷ درصد بوده است كه بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۴ با ۱۲ درصد و كمترین نرخ بیكاری ثبت شده مربوط به ۳.۴ درصد نوامبر سال ۱۹۷۳ بوده است.
از زمان رأی به ترك اتحادیه اروپا در رفراندوم سال ۲۰۱۶، وضعیت بازار كار در انگلیس بهتر شده است و این مساله یكی از اصلی ترین موارد اشاره طرفداران برگزیت بوده است؛ هر چند كه رشد اقتصادی انگلیس در سه ماه منتهی به ژوئیه به منفی ۰.۲ درصد رسید كه از سال ۲۰۱۶ بی سابقه بود اما نرخ بیكاری این كشور به ۳.۸ درصد كم شد كه از ژانویه ۱۹۷۵ تابحال مشاهده نشده بود.
از سال ۲۰۱۳ بدین سو نرخ بیكاری هم در گروه زنان و هم در گروه مردان رو به كاهش بوده است. تا اختتام ماه ژوئیه نرخ بیكاری برای مردان ۴.۱ درصد و برای زنان ۳.۶ درصد بوده است.
از ۸.۵۵ میلیون انگلیسی كه در بازار كار این كشور هیچگونه فعالیتی ندارند، ۳.۲۹ میلیون نفر مرد و ۵.۲۶ میلیون نفر زن هستند. نرخ عدم فعالیت اقتصادی در شرایطی به ۲۰.۷ درصد رسیده است كه پایین ترین نرخ از زمان ثبت این آمار در سال ۱۹۷۱ شمرده می شود.
منبع:

1398/05/25
11:20:03
5.0 / 5
3987
تگهای خبر: اشتغال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک