رحیمی با اشاره به جلسه غیرعلنی بررسی حادثه هواپیمای اوكراین مطرح كرد

تاكید سردار سلامی بر مسئولیت نداشتن سپاه برای توقف پروازهای مسافربری

تاكید سردار سلامی بر مسئولیت نداشتن سپاه برای توقف پروازهای مسافربری زمین دار شو: یك عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت كه در جلسه غیرعلنی سردار سلامی فرمانده سپاه تاكید داشت كه مسئولیت پروازهای مسافربری با سپاه نیست و پس سپاه مسئول توقف این پروازها نمی باشد.


علیرضا رحیمی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه غیر علنی امروز یكشنبه جهت بررسی سانحه سقوط هواپیمای اوكراینی به دنبال شلیك موشك به این هواپیما و درگذشت ۱۷۶ سرنشین آن اظهار داشت: حضور سردار سلامی در جلسه غیر علنی نشان دهنده اهتمام مجلس به این فاجعه اسفناك بود. انتظار نمایندگان این بود كه بیشتر به سوالات جواب داده شود اما فرصت طرح سوالات محدود بود. نمایندگان به قید قرعه در همان فرصت محدود به بیان توضیحاتی پرداختند كه در میان آنها اعضای فراكسیون امید نبود چون نام آنها به قید قرعه بیرون نیامده بود. پس عمده صحبت نمایندگان هم پیرامون تشكر از زحمات سپاه و تامین امنیت بود و كمتر فضای چالشی برای طرح سوالات به وجود آمد.
وی با اشاره به صحبت های سردار سلامی اظهار نمود: ایشان از مردم عذرخواهی نمود. قالب صحبت هایش در محور حساسیت آسمان ایران در زمان حمله موشكی به پایگاه های آمریكا در عراق و پس از آن سقوط هواپیمای اوكراینی بود. حساسیتی كه نمایندگان درك می كنند ولی باز هم ایشان جزئیات بیشتری از تهدیدهای آمریكا و ترامپ و آمادگی نیروهای مسلح ارائه كرد.
این عضو هیات رئیسه مجلس افزود: سردار سلامی درباره اینكه چرا آن زمان پروازهای مسافربری متوقف نشده اظهار داشت كه مسئولیت پروازهای مسافربری با سپاه نیست. پس سپاه مسئولیتی برای توقف پروازهای مسافربری ندارد. این مساله مهمی بود اما همچنان ابهامات و سوالات زیادی در ذهن نمایندگان وجود دارد.
رحیمی درباره اعلام این حادثه پس از ۴۸ ساعت اظهار داشت: سردار سلامی همان توضیحات سردار جلالی را داد كه ۴۸ ساعت مشغول بررسی دقیق حادثه بودند. چون شلیك صورت گرفته بر این اساس بوده كه هدف شان كروز و نه هواپیما بوده است.
وی درانتها درباره اینكه چرا پیش از بیانیه ستاد كل سازمان هواپیمایی با قاطعیت علت سقوط هواپیما را نقص فنی اعلام می كرد، اظهار داشت: سردار سلامی توضیح داد كه سازمان هواپیمایی كشور دستوری درباره نحوه موضع گیری نداده بودند و تمامی مواضع اعلام شده از سمت خودشان بوده چون آنها اطلاعی از این اتفاق نداشتند.
منبع:

1398/10/22
19:18:59
5.0 / 5
4085
تگهای خبر: پرواز , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک