پارسایی:

موضوع سقوط هواپیما را سیاسی یا امنیتی نكنیم

موضوع سقوط هواپیما را سیاسی یا امنیتی نكنیم زمین دار شو: سخنگوی كمسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم پرهیز از سیاسی یا امنیتی كردن حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوكراینی بر لزوم دسترسی آزاد جهت بررسی اشتباهات رخ داده در این حادثه تاكید نمود.


بهرام پارسایی در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه «بی تدبیری و بی برنامگی سازمان هواپیمایی در موضوع سقوط هواپیمای اوكراینی از روز روشن تر است»، اظهار نمود: درست است كه آقای حاجی زاده همه گناه ها را به گردن گرفت ولی ما می دانیم طبق قوانین ایكائو و قوانین داخلی كدام سازمان مقصر است و نباید به این هواپیما اجازه پرواز می داد یا باید برایش مسیر امن تعریف می كرد. سماجت آنها پس از این حادثه بر سر این كه علت سقوط نقص فنی است نیز بسیار شتاب زده و غیرحرفه ای بود. هیچ گاه نباید با قاطعیت علت سقوط را نقض فنی عنوان می كردند.
سخنگوی كمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی هم چنین با تاكید بر لزوم پرهیز از سیاسی و امنیتی كردن حادثه سقوط هواپیما افزود: رهبری هم تاكید نمودند كه جلوی این حوادث گرفته شود؛ این اتفاق زمانی می افتد كه دسترسی آزاد برای تشخیص اشتباهات رخ داده وجود داشته است. من به سهم خود معتقدم قسمتی از خطا از سیستمی است كه آن جا وجود دارد. فناوری روز دنیا به شكلی است كه حتی اگر اپراتور هم خطا كند سیستم خطا نمی كند و نوع هواپیما، مسیر، مقصد و سرعت اش مشخص است، پس قسمتی از اشكال به سیستم ضد هوایی بر می گردد كه باید اجازه دهیم در این زمینه كار كارشناسی صورت گیرد و كشور سازنده نیز توضیح دهد نباید این مساله را سیاسی نماییم.
وی افزود: رئیس جمهور می گوید موضوع را دیر فهمیده نمی گردد پذیرفت كه رئیس شورای عالی امنیت ملی دیرتر از دیگران متوجه شود چه اتفاقی افتاده است. اینها نكاتی است كه موجب افزایش جو بی اعتمادی، ناراحتی مردم و سوء استفاده از خطاها و بی تدبیری ها می شود.
سخنگوی كمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رویكرد مجلس به این حادثه اظهار نمود: مجلس شورای اسلامی خیلی راحت از كنار اتفاقات متفاوتی كه در كشور افتاده رد شده و از ماجرای بنزین گرفته تا حادثه كرمان و سقوط هواپیما به جلسه غیرعلنی بسنده كرده است. متاسفانه مجلس شورای اسلامی به دلیلهای مختلف به حاشیه رفته است.
منبع:

1398/10/25
19:57:24
5.0 / 5
4696
تگهای خبر: پرواز , سرعت , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک