۵۴ درصد خانه های روستایی تهران مقاوم است

۵۴ درصد خانه های روستایی تهران مقاوم است برمبنای آماری که بنیاد مسکن استان تهران ارائه کرده ۵۴ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان از مقاومت لازم برخوردارست و بنیاد آمادگی دارد تا طرح ایمن سازی روستاهای در معرض سوانح را اجرا نماید.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، با عنایت به آماری که اواخر سال ۱۳۹۸ اعلام شد، حدود ۵۹ درصد واحدهای مسکونی روستاهای استان تهران در چارچوب بافت فرسوده احتیاج به نوسازی داشتند. الان مطابق آماری که معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان تهران اعلام نموده این رقم به ۴۶ درصد رسیده و در واقع ۵۴ درصد واحدها از مقاومت لازم در مقابل سوانح و حوادث برخوردار می باشند.
علی خوئینی - معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان تهران درمورد اجرای طرح های هادی و بهسازی محیط روستاهای استان و همینطور سایر اقدامات آن بنیاد در حوزه عمرانی اعلام نمود: در استان تهران ۲۲۵ هزار و ۵۵۶ واحد مسکونی روستایی وجود دارد که ۴۶ درصد از آنها نیازمند مقاوسازی بوده و ۵۴ درصد از مقاومت لازم برخوردار می باشند.
وی درباره خصوص تهیه و اجرای طرح هادی در روستاهای استان تهران اعلام نمود: از مجموع ۵۳۰ آبادی بالای ۲۰ خانوار ۴۹۷ روستا حائز شرایط تهیه طرح بودند که برای تمامی آنها طرح تهیه شده است و از این تعداد در ۳۹۲ روستا حداقل یک فاز طرح هادی و بهسازی معابر اجرا شده است.
خوئینی به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: طرح سند توسعه اشتغال روستاهای استان تهیه و در شورای توسعه استان به تصویب رسید. همینطور طرح شناسایی روستاهای در معرض سوانح هم تهیه و در شورای استان به تصویب رسید که آمادگی لازم برای ایمن سازی درصورتیکه تخصیص اعتبار صورت گیرد، وجود دارد.
نمونه واحد نوسازی شده از راه تسهیلات مسکن روستایی در استان تهران

1401/04/27
13:48:30
0.0 / 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک