صدور مجوز ۶۰۰ پرواز فوق العاده برای نوروز

صدور مجوز ۶۰۰ پرواز فوق العاده برای نوروز به گزارش زمین دار شو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از صدور ۶۰۰ مجوز پرواز فوق العاده در مسیرهای داخلی و خارجی برای ایام نوروز اطلاع داد و اظهار داشت: پروازهای خارجی نه تنها افزایش نیافته بلکه به علل افزایش نرخ ارز و تحولات بازار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاسته شده است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، جعفر یازرلو به تشریح جزئیات پروازهای نوروزی پرداخت و اظهار داشت: برای عملیات پروازهای نوروزی سال ۱۴۰۲ که از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۱ آغاز و تا ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت، حدود ۵۵۰۰ پرواز برنامه ای و منظم در مسیرهای داخلی برای شرکتهای هواپیمایی داخلی برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری به منظور رفاه حال مسافران، خدمت رسانی بیشتر به مردم و همینطور باتوجه به افزایش تقاضا برای مسافرت های نوروزی، علاوه بر مجوز پروازهای برنامه ای، حدود ۳۵۰ مجوز فوق العاده برای مسیرهای داخلی در بازه زمانی مذکور صادر کرده است.
یازرلو، کاهش تاخیرات، توانایی، توانمندی و پاسخگویی مناسب و بموقع توسط شرکتهای هواپیمایی را همچون شروط سازمان هواپیمایی کشوری در موافقت با صدور مجوزهای بیشتر در مسیرهای داخلی و خارجی در عملیات نوروزی سال جاری عنوان نمود و اظهار داشت: درصورتیکه شرکتهای هواپیمایی تقاضای افزایش پرواز بیشتر در بازه زمانی مذکور را داشته باشند، این درخواست از جانب سازمان هواپیمایی کشوری مورد اجابت قرار خواهد گرفت.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به ابهامات مطرح شده در مورد افزایش پروازهای خارجی اظهار داشت: پروازهای خارجی نه تنها افزایش نیافته بلکه به علل افزایش نرخ ارز و تحولات بازار و شرایط کشور ترکیه پس از وقوع زلزله، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش مواجه بوده است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد ۲۲۰۰ مجوز پرواز برنامه ای و تقویمی توسط سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده که با مجوز حدود ۲۵۰ پرواز فوق العاده در این مسیرها موافقت شده است.
یازرلو با تکیه بر این که حفظ و استمرار خطوط پروازی در ۳۶ مقصد خارجی برای اقتصاد ملی و شرکتهای هواپیمایی ضروری می باشد، اظهار داشت: علاوه بر استفاده هموطنان عزیزمان در این پروازها، دانشجویان، موضوعات حوزه درمانی، اقتصادی و تجاری هم مورد توجه قرار دارند.
بلیت هواپیما در قالب دامنه قیمت های مصوب به فروش می رسد
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، در مورد قیمت بلیت هواپیما در روزهای نوروز ۱۴۰۲، اضافه کرد: قیمتها کنترل شده و در قالب دامنه قیمت های اعلامی و مصوب به فروش می رسد.
یازرلو به تشریح وضعیت بلیت و ناوگان هوایی در آستانه سفرهای نوروزی پرداخت و اظهار داشت: برپایه یافته های بانک جهانی و گروه اقدام حمل و نقل هوایی، سرانه هواپیما در جهان به ازای هر یک میلیون نفر در جهان سه فروند هواپیما گزارش شده که این رقم در ایران ۱.۷ درصد است.
وی با اشاره به اینکه این امر مبین کمبود بیشتر از ۱۰۰ فروند هواپیما در سال مورد گزارش است، اضافه کرد: عدم توسعه یافتگی ناوگان و همینطور عدم تناسب با نیاز موجود بخصوص در ایام اوج سفر نمود بیشتری می یابد.
به گزارش سازمان هواپیمایی کشوری، یازرلو، خاطرنشان کرد: عمر متوسط ۳۳۵ فروند هواپیما حدود ۲۷ سال است و حدود ۱۷۵ فروند ناوگان فعال عمر متوسط ۲۶ سال دارند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه بالا بودن متوسط عمر ناوگان ارتباط معکوسی با در دسترس بودن هواپیماها دارد، توضیح داد: عمر ناوگان هوایی بین ۱۵ تا ۲۰ سال ۹۵ درصد، ۲۵ سال ۷۰ درصد و۳۰ سال ۵۵ درصد در دسترس می باشد.
وی در پاسخ به این شبهه که برخی شرکتهای هواپیما عامدانه ناوگان خویش را زمین گیر کرده اند، اضافه کرد: برای هیچ شرکت هواپیمایی پارک کردن هواپیما مقرون به صرفه نیست.
یازرلو تصریح کرد: برپایه تقویم هر ساله شرکتهای هواپیمایی، در ماه های بهمن و اسفند، تعداد پروازها به علت چک های سنگین روی برخی ناوگان هوایی کاسته می شود و به منظور استفاده حداکثری در تعطیلات نوروزی باردیگر به چرخه پروازی باز می گردد.
او در آخر ضمن تشکر از زحمات از همکاران عملیات، کارشناسان، تکنسین ها، همکاران فرودگاه ها و تمامی یاری گران صنعت حمل و نقل هوایی اظهار داشت: معمولاً گران فروشی از جانب شرکتهای هواپیمایی صورت نمی گیرد و معمولاً این گران فروشی از جانب بازیگران و نرم افزارهای موبایلی است، ازاین رو از مسافران تقاضا می شود، سوالات، ابهامات یا شکایات خویش را در سامانه پاسخگویی به شکایت در سایت سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی caa.gov.ir به ثبت برسانند و در اسرع وقت به این شکایات پاسخ داده خواهد شد، یا در صورت ضرورت مراتب از راه مراجع قضایی مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.1401/12/15
13:01:19
0.0 / 5
165
تگهای خبر: بانك , پرواز , حمل و نقل , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک