نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس خبر داد:

تغییر مسیر راه آهن خرم آباد پلدختر اندیمشک

تغییر مسیر راه آهن خرم آباد پلدختر اندیمشک به گزارش زمین دار شو، لرستان نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قبلاً مصوبه دولت این بوده که راه آهن را از کنار آزادراه پل زال به اندیمشک ببرند که با پیگیری چند ساله نقشه و طرح راه آهن را به سمت جاده قدیم تغییر دادند و ابلاغ گردیده است.


سید حمیدرضا کاظمی در گفت و گو با ایسنا در ارتباط با پیگیری های انجام شده برای راه های روستایی، اظهار داشت: با پیگیری هایی که در راهداری کشور و استان انجام دادیم حدودا سالی ۵۰ کیلومتر از جاده های روستایی روکش آسفالت شدند.
وی افزود: هم اکنون نیز ۹۰ کیلومتر روستاهای کد داری که دارای سکونت بالای ۱۰ خانوار هستند زیرسازی شده و آماده آسفالت است که در برنامه راهداری کشور قرار دادیم که بتواند کار را انجام دهد.
کاظمی اضافه کرد: کاری در زمینه راه پیگیری شده که اگر اجرا شود کمک بزرگی برای استان و شهرستان های پلدختر و معمولان و حتی ویسیان است، بحث راه آهن است.
نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قبلاً مصوبه دولت این بوده که راه آهن را از کنار آزادراه به اندیمشک ببرند، که شهرهای ویسیان، معمولان، پلدختر و شاید حدود ۷۰ درصد از جمعیت روستایی منطقه بوسیله جاده قدیم عبو و مرور می کنند، با پیگیری چند ساله نقشه و طرح راه آهن را به سمت جاده قدیم تغییر دادند و ابلاغ گردیده است.
وی اشاره کرد: بوسیله شرکت زیرساخت وزارت راه پیگیر این مساله هستیم و جلسه ای با وزیر راه داریم که اگر به نتیجه برسد از تهاتر نفت یا از صندوق ذخیره بتوانند کمکی برای اجرای آن بگیرند.
کاظمی افزود: این پروژه یک پروژه ملی است و این مسیر تا اندیمشک حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم دارد که اگر از این طریق اعتبار مورد نیاز تامین و پروژه شروع شود می تواند به توسعه لرستان کمک نماید.
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتیکه راه آهن از خرم آباد ـ پلدختر ـ اندیمشک ادامه پیدا نکند خود خرم آباد به یک آنتن تبدیل می شود و این راه آهن برای مرکز استان نیز کاربردی نخواهد داشت.
وی بیان کرد: مدیران و مجمع نمایندگان استان همه باید تلاش نماییم که به خوزستان وصل شده و تردد اصلی راه آهن بوسیله خرم آباد ـ معمولان ـ پلدختر ـ اندیمشک صورت بگیرد.
منبع:

1401/12/20
12:23:35
0.0 / 5
189
تگهای خبر: جاده , راه , راه آهن , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک