وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد؛

رشد 4

رشد 4 به گزارش زمین دار شو، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در بهار سال قبل رشد مسکن منفی بود و سال جاری به گواه این مراکز به مثبت ۴/۶ درصد رسید و سوادگری در طرح نهضت ملی مسکن باید به صفر برسد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی (۱ مهرماه) در مراسم افتتاح هفت مدرسه و بازدید نهایی از متروی پرند با بیان افتتاح ۱۴ هزار واحد مسکونی در شهر های جدید پرند و پردیس اطلاع داد و اظهار داشت: در جهت مدیریت بازار مسکن همینطور مساکن مهر با سرعت هر چه بیشتر تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد که طی روزهای آینده ۱۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس به متقاضیان آن تحویل می شود و در میلاد پیامبر اسلام (ص) ۴ هزار واحد مسکونی مهر در شهر پرند به همراه متروی این شهر توسط رئیس جمهور افتتاح می گردد.
افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی در شهر جدید پردیس توسط وزیر راه و شهرسازی
مراسم افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی مهر در شهر جدید پردیس توسط مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت شهر های جدید به بهره برداری رسید و در جهت این مراسم وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: گفتن ۱۰ هزار واحد در کلام راحت است اما ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی اساسا زمان بر و دشوار خواهد بود چونکه هماهنگی بین زنجیره مسکن پیچیده است.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه تصریح کرد: ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر ناتمام به دولت سیزدهم در حالی به ارث رسید که بدون منابع مالی و آورده متقاضیان بود و بعضاً بعضی از متقاضیان بیشتر از ۱۰ سال منتظر تحویل واحدهای مسکن مهر بودند که این کار با دشواری های فراوان توسط دولت سیزدهم با تجهیز منابع و تأمین مالی انجام شد و الان شاهد افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی در پردیس هستیم.
بذرپاش از اتمام ۱۴۰ هزار واحد باقی مانده از مسکن مهر در دولت سیزدهم اطلاع داد و اعلام نمود که تا پاییز سالجاری ۷ هزار واحد و تا آخر سال ۱۲ هزار واحد و تا پایان دولت سیزدهم تمامی واحدها تحویل خواهد شد.
وی اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از یک میلیون و ۷۶۰ هزار واحد مسکونی در چارچوب طرح نهضت ملی مسکن در حال اجرا می باشد و با تلاشهای فراوان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن بیشتر از ۵۰ هزار هکتار زمین تأمین شد و این روند ادامه دار خواهد بود.
وی از واگذاری زمین برای طرح جوانی جمعیت از دیگر موضوعات مورد توجه در حوزه مسکن عنوان نمود وگفت: مجموعاً در خلال این ماه ۳۲ هزار قطعه زمین تحت عنوان جوانی جمعیت به متقاضیان تحویل می شود.
با اشاره به آمار بانک مرکزی و مرکز آمار جهش مثبتی دز بخش ساختمان و مسکن امسال رخ داد و اظهار داشت: در بهار سال قبل رشد مسکن منفی بود و سال جاری به گواه این مراکز به مثبت ۴/۶ درصد رسید.
وی اظهار داشت: به منظور کاهش تورم لازم است تا تولید و عرضه مسکن رونق یابد و در این راه تمام ارکان همچون سیستم بانکی باید در این راه کمک مؤثری داشته باشد.
بذرپاش تصریح کرد: نهضت قیمت تمام شده مسکن از موضوعات مهم درحال پیگیری است و عوامل تولید مسکن مانند مصالح ساختمانی و فولاد با قیمت کنترل شده به دست سازندگان برسد و این مورد مورد تاکید رئیس جمهور است.
وزیر راه و شهرسازی در انتها تصریح کرد: سامان دهی بازار املاک و اجاره و همینطور نظارت بر بنگاه های مشاور املاک را از دیگر موارد مورد بررسی دولت می باشد و در تلاش هستیم سوداگری در قسمت مسکن به صفر برسد.


منبع:

1402/07/07
12:40:03
0.0 / 5
229
تگهای خبر: بانك , بهره برداری , تولید , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک